شـــــــــــــــــــادتـــــــــــــــــــــــا

دستان دخترانه جنگیدن مردانه
شـــــــــــــــــــادتـــــــــــــــــــــــا

من تو ما برای ساختن جهان فردا.....

اگر کمی همت ورزیم و برای آبادساختن جهانمان و آینده امان تلاش کنیم به یقین بهترینها لایق ماست و به آن خواهیم رسید....

طبقه بندی موضوعی
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
محبوب ترین مطالب
مطالب پربحث‌تر
نویسندگان

ما و مدرسه(دبیرستان1)

شنبه, ۲۸ تیر ۱۳۹۳، ۱۰:۴۰ ب.ظ

به نام او

سلام

اول یک تشکر از تمام شماهایی که متن قبل رو خوندید و بانظرات سازندتون مارو همراهی کردید

بنا به پیشنهاد برخی دوستان تصمیم گرفتیم تا جایی که در توانمون هست و از حوصله خواننده خارج نیست به بررسی جزئیات بپردازیم.

پست اول دبیرستان رو اختصاص دادیم به تجهیزات و ساختمان


1.تجهیزات

علی رغم تجهیزات کمی که در تمامی مدارس وجود دارد( از جمله ناقص بودن وسایل آزمایشگاه های شیمی و فیزیک و عدم وجود کتاب های چاپ جدید و موردنیاز برای آموزش )از این امکانات ناچیز هم به درستی استفاده نمیشود.معلمان حاضر به به روز کردن اطلاعات و تخصص خود نیستند ...

مانند تخته هوشمندی که برای برخی مدارس از جمله 17شهریور خریداری شد ولی از آن هیچ استفاده کاربردی نشد و ما همچنان فرق بین data show وتخته هوشمند را نفهمیدیم! که البته هزینه زیادی در برداشت و در هر فرصت و مناسبتی هزینه صرف شده به بچه ها گوشزد می شد.

تهیه برخی وسایل که هیچ گونه و هیچ گونه فایده ای برای مدرسه ندارد مانند خرید LED و قرار دادن آن در سالن مدرسه برای نمایش فیلم های بی ربط به آموزش(خط قرمز,کلاه قرمزی و...) که  جدای از پول صرف شده برای آن باعث مشغولیت ذهنی برای دانش آموزان می شود

بازسازی و تعمیر قسمت هایی از مدارس که بدون اولویت بندی مناسب به آن پرداخته شده و حتی در برخی موارد بعد از باسازی اجازه استفاده از آن داده نشده(آب خوری 17شهریور)


راه حل های پیشنهادی:

اولویت بندی مناسب برای صرف بودجه

خرید کتاب به روز برای کتاب خانه و تکمیل تجهیزات آزمایشگاهی و برگزاری کلاس کنکور در سطح عالی خیلی مهمتر از خریدن وسایلی است که حتی معلم ها تخصص استفاده از آن را ندارند یا غیر کاربردی است

حال که به لطف برنامه ریزی نامناسب مدیریت و سایر مسئولین مدرسه چنین هزینه هایی صرف شده بهتر است دانش مورد نیاز استفاده از آن به دبیران داده شود

پخش فیلم های انگیزشی و انرژی دهنده هم با استفاده از LED پیشنهاد میشود


2.ساختمان

مدارسی که به مخروبه تبدیل شده و یا چندین سال است نیم ساز باقی مانده است

*مدرسه ی نیمه کاره واقع در خیابان 13 محرم

*مدرسه مطهری که کاملا از نظر ساختاری و نقشه مهندسی دچار مشکل است.

*مدرسه ولیعصر سابق که نه تخریب میشود نه بازسازی

ومدارس دیگری که گروه ما از نزدیک شاهد مشکلاتشان نبوده اما با توجه به گفته اطرافیان چنین به نظر میرسد که آنها نیز عاری از مشکل و خرابی نمیباشند


راه حل های پیشتهادی

ساختمان نیمه کاره ی 13محرم: مهندسین و مسئولین محترم این پروژه سپاس فراوان مارا پذیرا باشند بابت نقشه کامل و فوندانسیون بی نقص  این ساختمان که باعث هدر رفتن سرمایه و وقت و انرژی شد و هم اکنون که ساختمان به این مرحله رسیده نظر به تخریب و ساخت مجدد آن دارند.

اگر واقعا توان تکمیل و ساخت آن را ندارید این محل را به ادارات دیگر یا بخش خصوصی واگذار نمایید تا ساخته و تکمیل شود و شهر را هم از خرابی ها و ویرانی ها خالی کند.دبیرستان مطهری:به نظر میرسد اگر قبل از بروز حادثه ای ناگوار و به خطر افتادن جان دانش آموزان مدرسه تخلیه شود و به شرکت تعاونی واگذار شود بهتر است(بچه ها میتوانند در دبیرستان های دیگر ثیت نام شوند و از نظر ما ,حداقل در مورد رشته های نظری هیچ الزامی در اختصاص دادن یک مدرسه به رشته ی خاص نیست.)

مدرسه ولیعصر:نظری نداریم,همه چیز واضح و مبرهن است

پ.ن:امروز دو مهمان در گروه داشتیم که حضورشون برای ما قابل تقدیر و تشکره و امیدواریم بازهم بتونیم از نظراتشون بهره ببریم

پ.ن:امیدوارم تونسته باشیم مطالبی که تو ذهنمون وجود داره رو به نحو احسنت بیان کنیم


و من الله توفیق

موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۳/۰۴/۲۸
shadeta

نظرات  (۵)

۲۹ تیر ۹۳ ، ۱۴:۴۴ نگاه و نشان
خب منم از شما درخواست دعا دارم و شنیدم که امشب باید باری دیگران دعا کرد تا خداوند به حاجاتد بیشتر توجه کنه .

گروه وکمیته خاصی توی آموزش وپرورش برای این کار وجود نداره ؟

گروه اولویت بندی برای هزاین اموزش وپرورش را چه افرادی تشکیل میدهند ایا این کمیته خودش گزارش تهیه وبعد تصمیم میگرید ویا به گزارشات مدارس ویا افراد بخصوصی اکتفائ میکنند .
از این سری سوالات که مطمئن بشیم وجواب صحیح در یافت کنیم البته میتونیم توی همین فضا منشور رسیدگی مجازی را به مسئولین امر تقدیم کنیم .من اماده هرگونه تلاشی برای هر امریکه به اموزش وپرورش مربوط بشه هستم واین رو از یه شهید ویه معلم اخلاق ویه مربی دلسوز یعنی شهید سید جواد سید صالحی اموختم در حالیکه تابستان بود وفرصت استراحت علمی داشتیم اما وی تما بر وبچه هارو بخط میکرد وازشون کار میکشید کارهای عمرانی اکثر مدارس خوانسار رو همین شهید با استفاده از نیرو مجانی والبته موادو مصالح انرا نیز معمولا بصورت کمک های جهادی مردم وخیرین تهیه مینمود .من در این رابطه بعنوان مثال عرض میکنم دستشوئی مدرسه راهنمائی عمادیه (22بهمن )را در دو فاصله تابستانی خودمان باسازی کردیم .ماجرایه خیلی قشنگی ازش بخاطر دارم ولی اینجا وذکر اون اصل حرف شما رو به حاشیه میبره خواستم فقط مصداق کمک به هزینه را ویا کمک جهادی را مطرح کرده باشم .دوست دارم حرفام مفید باشه .هیچیزی باندازه الایش وپالایش (تزکیه نفس واموزش علم )بارم اهمییت نداره .ممنون
پاسخ:
متاسفانه هیچ گروه و کمیته ی خاصی برای این کار وجود نداره...
سخنان شماهم کاملا متین و درست
ممنون از حضور و نظر خوبتون
سلام
باعث خوشنودیست که جوانان عزیز خوانسار اینگونه دقیق و کارشناسی شده بر سر مسائل پیرامونشان نظر داده و پیشنهادات خود را بیان میدارند
به امید اینکه مسئولان مربوطه نیز این موج بیداری مردم مخصوصا نسل جوان را توجه نمایند و کمی بهتر کار کنند
موفق باشید
پاسخ:

ممنون که مطالب مارو میخونید و با نظراتتون به ما اعتماد به نفس و انگیزه برای ادامه میدهید.

ماهم امیدواریم با کمک مردم و مسئولین مشکلات شهرمون خوانسار ریشه کن بشه...

کم کم تفاوت معلمهای زحمتکش و با هوش و معلمهای باری به هر جهت داره روشن میشه. امیدوارم آموزش و پرورش کاری کنه که معلمهای دسته دوم احساس امنیت شغلی نکنند.
خط قرمز رو ندیدم اما به نظرم پخش فبلمهایی مثل کلاه قرمزی هم بار آموزشی داره و هم مفرحه و اشکالی نداره برای لذت بچه ها پخش بشه.
بعضی از مشکلاتی که بهش اشاره کردید توجیهاتی داره که باید از مدیران پرسید.
حیف این ساختمون با این همه هزینه که تبدیل به محل زندگی سگ و گربه شده...
پاسخ:

ممنون از نظراتتون اما فکر نمیکنید پخش سریلهای تلویزیونی در ساعت زنگ تفریح باعث درگیر شدن ذهن دانش اموز در ساعت کلاسی میشه؟

درصورتی که میشه با پخش کلیپهای مناسب و فیلمهای کوتاه مشاوره ای به روند بهتر اموزش کمک کرد.

والا ما ته گچا رو هم با غیژ غیژ ناخون مینوشتیم میگفتن بودجه نیست!
ال ای دی خریدن؟؟؟

باهاتون موافقم /
بخش زیادی از مشکلات بخاطر کمبود منابعه و بخش بیشترش بخاطر عدم استفاده بهینه.
زمان ما یه سایت داشتیم(محل نگهداری رایانه های مدرسه) که از 20 دستگاه رایانه ای که اونجا بود، تا آخر سال ، فقط دوتاش کارمی کرد!
سلام.خسته نباشید.موضوعات خوبیو عنوان کردید
درناقص بودن وسایل آزمایشگاهی خصوصا آزمایشگاه فیزیک و به روز بودن کتابهای کتابخونه که شکی نیست اما فکر کنم اولویت بندیه مسئولین برای صرف بودجه به چشم اومدن اون امکاناتیه که اضافه میشه
مثلا فلان مدرسه تخته هوشمند داره یا تو سالنش LED داره!!!
اگه تجهزیات آزمایشگاهی یا کتابهای کمک آموزشی مدرسه کامل باشه هیچ جا بچشم نمیاد و فقط دانش آموزان که کمبود این امکاناتو میفهمندو بخاطرش اذیت میشند!
نمیگم این تجهیزات نباشه ولی اول امکانات مورد نیاز دانش آموز تهیه بشه بعد دبیرا دانش استفاده از این وسایل الکترونیکو یاد بگیرند بعد این وسایل تهیه بشه نه برعکس!!!یادمه روزی که اومدنو مثلا این تخته هوشمندو افتتاح کردند!!!(فک کنم بعد از اون داره خاک میخوره و ازش به عنوان پرده دیتا شو استفاده میشه-حداقل اون چند ماه برا ما اینطور بود)
وضعیت آبخوریا 17شهریورم که واقعا افتضاح بود باید بازسازی میشد!ولی اینکه اجازه استفاده ازش داده نمیشد جای سوال داره!
درمورد ساختمان مدارسم دبیرستان مطهری بدترین وضعیتو داره!ساختمونش به همه چی میخوره به جز دبیرستان!نه سالن داره،نه نماز خونه داره،نه بوفه داره،نه حیاطش یه جای مناسب برای نشستن،کتابخونشم تا جایی که ما بودیم وضعیت درستی نداشت!
زمسنون که برنامه صبحگاه یا اجرا نمیشد یا همه ی بچه هار جمع میکردند تو یه کلاسو وضعیت اون کلاسو بهم میریختند!نماز جماعتم که همیشه تو مسجد صاحب الزمان پشت دبیرستان برگذار میشد!
مکانیم که برا کتابخونه بود هم انبار بودهم بوفه هم کابخونه!که جایی برا نشستنو مطالعه نداشت!فقط مخزن کتاب بود!
جاییم که به عنوان ساختمان جدید دبیرستان ساخته شده نه مکانش مناسبه چون از خیابون کاملا دید داره به حیاط دبیرستان،و صرفه نظر از صدای جوشکاری و نجاری نزدیک به اون تا وقتی که کمربندی ساخته نشه ماشین سنگین رد میشه!!!
ولی با همه ی این مشکلات بهتر از ساختمون فعلیشه!خواهشا مسئولین هرچه زودتر به فکر تکمیل این دبیرستان باشند حالا چه بخش دولتی چه بخش خصوصی یا خیرین!
دبیرستان شریعتیم وضعیت مناسبی نداره چه از نظر ساختمان چه موقعیت مکانی!
بهتره ساختمان جدیدی که داره ساخته میشه که اوایل شایعاتی بود که قراره در اختیار حوزه علمیه قرار بگیره ،زودتر تکمیلو بهره برداری بشه!
دبستان ولی عصرم که وضعیتش معلومه!حتی مکان جدیدیم که درنظر گرفته شده براش با توجه به وضعیت کلاساشو امکاناتش با درنظر گرفتن این نکته که دانش آموزای دوتا مدرسه رو ادغام کردند اصلا مناسب نیست!
و سایر مدارس شهرستان که قطعا مشکلاتی ازین قبیل دارند.
فکر کنم مشکلاتی که دراین مورد گفته شد در حد شهرستان و با یه برنامه ریزی درست قابل رفع باشه!امیدوارم مسئولین یکم نسبت به این مشکلات واکنش نشون بدنو سعی کنند زودتر رفعشون کنند نه فقط وقتی بچه ها موفقیتی به دست میارند فقط به بهو چه چه کنند!

در آخر هم از شما دوستای گلم هم از خوانندگان وبلاگ معذرت میخوام که حرفام طولانی شد!ولی این مسائلی بود که توی این چندسال دیدمو اینجا جاش بود بگم.
به امید خوانساری آباد
موفق باشید
پاسخ:

نظرت اونقدر جامع و کامل بود که جای  حرفی باقی نمیگذاره.

واقعا ممنونم ازت زهرا جان...

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی